Czego wystrzegać się przy kupnie samochodu używanego?

Stosunkowo wysokie ceny nowych samochodów w Polsce sprawiają, że dla wielu osób często jedynym dostępnym rozwiązaniem jest kupno używanego pojazdu. Rynek wtórny w naszym kraju rzeczywiście jest bardzo dobrze rozwinięty, zatem spotkamy się na nim z ogromnym wręcz wyborem. Należy jednak pamiętać, że kupowanie używanego samochodu w każdym przypadku wiąże się z pewnym ryzykiem – łatwo można natrafić tu na niezbyt uczciwych sprzedawców. Trzeba zatem mieć pewność, że nie kupujemy samochodu z ukrytymi wadami.

                Pochopność i brak należytej ostrożności to najważniejsze rzeczy, jakich należy wystrzegać się przy kupowaniu używanego samochodu. Każdy pojazd, na jaki zamierzamy się zdecydować powinien być przez nas dokładnie sprawdzony – najlepiej w zaufanym i niezależnym warsztacie. Warto unikać pojazdów, które przechodziły wcześniej poważniejsze naprawy lub brały udział w kolizjach; zawsze są one bardzo awaryjne. Nie warto również decydować się na pojazdy ze zbyt dużym przebiegiem.

                Samochody używane należy kupować jedynie w sprawdzonych źródłach – nie powinniśmy robić takich zakupów u osób, do których nie mamy zbytniego zaufania. Zawsze warto przy tym uważać, bowiem brak ostrożności może nas tutaj narazić na spore straty.